У основној школи „Радован Ковачевић – Максим“, у издвојеном одељењу у Клајићу, наставник енглеског језика  Љиљана Михајловић Марковић и професор разредне наставе Маја Јововић, одржале су радионицу на тему „31.октобар у свету и код нас”.

Тим поводом су ученици виших разреда на часу енглеског језика причали о обичајима и традицији прославе Ноћи вештица – Halloween. Упознали су се са начинима обележавања тог празника па су тим поводом ученици илустровано приказали и дочарали празник.

На часу Света око нас ученик низег разреда је са уцитељицом обележио празник српске православне цркве Св. Луку. Ученик се упознао са традицијом и начинима обележавања обичаја тог дана у Србији. Ученик је уз помоћ учитељице илустровао икону Светог Луке.

Заједничком сарадњом наставника, учитеља и ученика опремили смо кутак у ходнику школе који презентује једно културно наслеђе у две различите земље.