ОШ „Радован Ковачевић – Максим“ из Лебана 13.3.2018. године прославља Дан школе. Полагањем цвећа на спомен бисти народном хероју по коме школа носи назив, у школском дворишту, почела је прослава. Тим поводом одржане су две приредбе у холу школе. Прва приредба је била намењена ученицима школе и одржана је са почетком у 12 часова, а друга је била намењена грађанству и одржана је са почетком у 17 часова.

Ученици школе су се показали у свом најбољем издању, од организовања и припреме, преко приказивања драматизација, рецитовања, соло певања, певања у групи, свирања клавијатура…

Стручна служба је најбољим ученицима уручила књиге за изузетно залагање и постигнуте успехе на разним такмичењима.

У свечаном делу програма наступили су ученици чланови драмске и рецитаторске секције. Њихово извођење у забавном делу пратиле су нумере школског млађег и старијег хора.

Приредба је завршена рођенданском песмом и поделом бомбона.

Приредбу припремили:

-драмски део: учитељице Слађана Ристић и Далиборка Миленковић и наставница српског језика Драгица Крстић;

-млађи хор: учитељице Слађана Ристић и Далиборка Миленковић;

-старији хор и певачка група: наставник музичке културе Слободан Стојилковић;

-сценографија: наставница ликовне културе Елида Станојевић.

Текст припремила: Слађана Ристић