Поштовани ученици, родитељи и запослени,

Поводом школске славе – Светог Саве, колектив школе вам упућује најискреније честитке. Негујући успомену на највећег српског просветитеља ове године обележавамо школску славу – Светог Саву на другачији начин. Због актуелне епидемиолошке ситуације, свечана академија није организована у просторијама школе, али су зато ученици са својом вероучитељицом Маријом Цветковић припремили презентацију. У просторијама школе организовано је сечење славског колача у присуству свештеника, директора и дозвољеног броја лица. Након тога је уследила презентација коју су припремила деца.

На овај начин ми чувамо успомену на сва његова дела, као духовника и поглавара Српске православне цркве, законодавца, писца и књижевника, народног учитеља и просветитеља.

Негујући успомену на Растка Немањића – Светог Саву и његов живот и дело, морамо бити свесни значаја његовог просветитељског рада и поносно наставити пут који нам је он показао, а то је брига о нашим најмлађима и њиховом образовању.